Posted by admin on Marzec - 25 - 2016 | Komentowanie nie jest możliwe

Północna cześć Europy nierzadko jest raczej mało doceniana przez turystów z wielu państw, co widoczne jest także i w Polsce. Na pierwszy rzut oka nie ma tam raczej wielu interesujących atrakcji, zaś sama dość zimna pogoda sprawia, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Tego typu podejście jest jednak sporym błędem, bowiem same tylko kraje skandynawskie oferują tak dużo interesujących rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.
Idealnym przykładem może tutaj być Dania, stosunkowo niewielki kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Zaliczana jest do kręgu krajów nordyckich, zatem sama jej kultura trwale związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o bardzo bogatej historii, zatem sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera sporo wspaniałych zabytków jak i pozostałych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest więc świetnym dowodem na to, że północna cześć Europy także może być dobrym celem wakacyjnych wypraw. Oprócz tego nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, dzięki czemu za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – naprawdę warto!
źródło: sportlajf.pl, http://herbaton.pl, www.ukibicownamalcie.pl, www.zoo-safari.net.pl

Podobne artykuły

Comments are closed.